Jarní klubový sraz 2016

18.05.2016 16:38

Tak jako každým rokem, tak i letos jsme přemýšleli, kde uděláme jarní klubové setkání našich členů. Vše se mělo odehrát tak, aby si všichni z našeho klubu přišli na své a také aby byli určitým způsobem "odměněni" za "dřinu" na Národním srazu v minulém roce.

Volba nebyla složitá - první a i také téměř poslední výjezd by se měl odehrávat na naší základně - Campu Strážnice. Sjížděli jsme se již od pátku 29. 4. na kdy jsme měli již objednaný výlet do vinařství Masaryk ve slovenské Skalici. Tuto, pro některé, dobrodružnou a jak se později s "podivem" ukázalo, také veselou výpravu jsme měli naplánovanou na páteční podvečer, zatímco naše ratolesti si čekání na své rozverné rodiče krátily hrou o poklad. Jak se ukázalo, dospělé osazenstvo našeho klubu svůj poklad našlo právě ve zmíněném vinařství Masaryk, kde jsme obdrželi velmi profesionální výklad o víně jako takovém o jeho zpracování a také, a to je hlavní, o jeho degustaci. Prošli jsme si celý proces výroby tohoto velmi kvalitního vinařství a následně jsme byli usazeni do místního sklípku, kde započala degustace o patnácti různých vzorků. Každý si zde přišel na svého chuťového favorita:) A tak po této velmi příjemné zkušenosti se náš klub naložil do přistaveného autobusu a ve zcela dobré náladě se jal navracet do kempu. Tam jsme byli uvítání dětmi a jelikož se blíží různé prvomájové tradice, nemohli jsme nezapálit slavnostní oheň na kterém nechybělo opékání buřtů. 

V sobotu po ránu (rozcvička kupodivu raději nebyla) jsme měli na deset hodin domluvenou loď na Baťovém kanále i s obědem. CC Strážnice tak čekal celodenní výlet po tomto velmi zajímavém vodním díle, kdy jsme lodí navštívili například nově vybudované přístaviště Petrov. Oběd nás pak čekal o kousek dál na Výklopníku Sudoměřice. Zde již na náš čekala grilované specialitky, pivko anebo gulášek. Pak jsme měli možnost exkurzí navštívit právě zmíněný Výklopník nebo, kdo si troufl, vystoupal na jeho vysokou věž s vyhlídkou. Na tomto místě jsme strávili krásné odpoledne. Nutno podotknout, že po celou dobu srazu vládlo velmi příjemné jasné počasí. Po návratu do kempu (někteří odvážlivci šli z Výklopníku až do Strážnice (8 km) pěšky), se vše již připravovalo na večerní společenské posezení u vínečka nebo čehokoliv na co kdo měl chuť. Ještě před večerem jsme stihli menší fotbalový zápas sami mezi sebou:) Večer byl pak velmi příjemný a někteří i boty údajně protančili :)

V neděli se již každý pomalu ubíral zase ke svým domovům. Máme za to, že první klubové setkání v tomto roce se velmi povedlo! Těšíme se na další výjezdy a další srazy.

FOTOGALERII ZE SRAZU NALEZNETE NA TOMTO ODKAZU!