45. Národní sraz

Jaký byl 45. Národní sraz

Jako vždy začneme podrobnější statistikou:

Sraz trval oficiálně 4. dny 14.9. - 17.9.2017

Zúčastnilo se jej 238 posádek, 22 klubů a bylo nás asi 600 karavanistů.


Kluby dle počtu posádek:

Jméno karavan klubu

Caravan 24

Neregistrovaní

CC Strážnice

CC Pardubice

CC Plzeň

Rančeři

CC Přerov

CC Šumperk

Vataři

CC Hradek Králové

CC Rožnov pod Radhoštěm

KK Hlučín

CC Ostrava

CC Frýdek-Místek

CC Olomouc

CC Morava

CC Morava

KK Praha

CC Bratislava

CC Šternberk

CC České Budějovice

Autoklub ČR

CC Pezinok

Počet posádek v kempu

34

33

31

18

16

14

11

11

11

7

7

6

6

6

5

5

5

5

4

3

2

2

1


ČTVRTEK

Tento den je již tradičně hlavně "nájezdovým" dnem. Již od rána svítilo hezky sluníčko a my jsme se pro tento ročník rozhodli pro malé zpestření registrace na vrátnici kempu. Při příjezdu musel každý účastník svůj přívěs anebo obytný vůz nechat zvážit. A to hned za účasti československé policie, která svou dobrou náladou ovšem nenaháněla strach :) Váhy byly samozřejmě plně funkční a zvážený vždy dostal kartičku s aktuální informací o váze vozu. Ať již byl dotyčný v limitu anebo přetížen, retro policie vždy s úsměvem případného hříšníka pokárala. V tento den jsme na srazu měli vzácnou návštěvu - přijel za námi a do večera s námi zůstal prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. Z AČR to ovšem nebyla jediná návštěva. Rovněž i s karavanem na 45. Národní sraz přijel víceprezident AČR František Čečil. Jsme velice poctěni a věříme, že se jim ve Strážnici líbilo:)

PÁTEK

Od brzkého rána najížděli další účastníci srazu. Dopoledne ale již byly připraveny výlety - na zámek Lednice nebo Velehrad. Autobusy byly vypraveny a kdo měl zájem, mohl se zúčastnit také prvního cyklovýletu. Na vrátnici se pomalu zaevidoval účastník s pořadovým čísle dvě stě a kemp se tak utěšeně naplňoval jak na jedné, tak i v druhé části. V pozdních odpoledních hodinách pak přišlo očekávané zahájení 45. Národního srazu. Zúčastnila se ho rovněž senátorka PČR za Hodonínsko paní Anna Hubáčková, která také promluvila ke karavanistům a popřála jim mnoho příjemných zážitků. Celé zahájení se uskutečnilo v přichystaném velkém stanu, který pojal všechny zúčastněné. Volba prostorného stanu na srazech se nám již mnohokrát osvědčila a o to víc při tomto ročníku, kdy o dešťové přeháňky nebyla nouze. Po zahájení nastoupili na pomyslné pódium Rančeři, kteří svým umem rozproudili večerní zábavu. Stan se brzdy naplnil a karavanisté se bavili do pozdních nočních hodin.

SOBOTA

Vždy jedním z nejočekávanějších chvil na našich srazech je ranní sobotní rozcvička. Tentokráte se opět soubor "šílených" cvičenců v různých kostýmech vrhl na spáče všech klubů. Za velkého hluku a různých pokřiků se nám podařilo probrat s burčákového opojení snad každého. Jsme rádi, že se rok od roku k nám přidávají další a další účastníci - ovšem bez nároku na honorář (ovšem i ten byl v podobě dobré slivovičky). Po rozcvičce se již začaly chystat dětské soutěže, hned po nich dospělácké. Každý kdo chtěl si tedy našel zábavu. Od počátku srazu bylo možné si v areálu dopřát také adekvátní občerstvení ve formě nepostradatelného burčáku či pivečka, trdelníku, klobásek a dalšího dobrého. Pokud se někdo přejedl nebo dokonce přeležel, mohl se s ratolestmi v odpoledních hodinách zúčastnit již tradičního karnevalu. A nejen dítka, ale k naší radosti i dospělí si čím dál častěji obstarávají různé převleky:)) Skvěle zorganizovaný karneval, který všechny v deštivém počasí rozehřál byl poté vystřídán každoroční tombolou, kde si snad každý odnášel nějakou pozornost:) Po malé pauze si své místo v hlavním stanu již rezervovala kapela Vermona, která provázela tanečníky až do nočních hodin. Svými hity přitáhli do stanu kde koho a ten se po malé chvíli úplně zaplnil.

NEDĚLE

Poslední a tak trochu uplakaný byl tento den. Již dopoledne spustil vydatný déšť, což nám ale nezabránilo se důstojně rozloučit se všemi karavanisty. Předseda CC Strážnice Libor Hájek svým jako vždy osobitým humorem započal přijemné zakončení srazu. Ocenili jsme nejvzdálenějšího účastníka (člena CC Plzeň (cca 450 km z domova) a nejmladšího (10 měsíců) rovněž z CC Plzeň. Nejstarším účastníkem se stal člen CC Strážnice Antonín Malenda. Na závěr celého zakončení jsme pomyslné žezlo organizátorů národních srazů předali našim nástupcům pro příští ročník: CC Plzeň, kteří v úvodu prázdnin přivítají karavanisty na 46. Národním srazu.

Závěrem...

bychom chtěli touto formou poděkovat všem, kteří CC Strážnici pomáhali s touto velkou akcí. Ať již to jsou členové jiných klubů nebo kamarádi, či zástupci různých organizací. Dík také hlavně patří všem účastníkům, kteří buď prvně nebo pravidelně jezdí na naše srazy.

Věříme, že se Vám ve Strážnici líbilo a těšíme se na vás při burčáku v příštím roce!

Závěrem nám ovšem dovolte malou, ovšem důležitou poznámku, kterou směřujeme všem kteří se přihlásili na náš sraz a bez řádného odhlášení prostě nepřijeli. Národní sraz je oficiální akcí, která vyžaduje velký počet dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnuji řadu měsíců přípravám této akce. Dělají to, protože mají karavaning rádi, mají také rádi lidi kolem a vůbec celou tu fajn atmosféru. A je vaší ostudou, že v dnešní elektronické době nedokážete poslat odhlášení z akce (mailem, sms nebo telefonicky). Způsobili jste tak organizační potíže lidem, kterým není lhostejno, jak tato akce dopadne. Je to na vašem uvážení pro další ročníky, třeba právě Burčákového nebo jakéhokoliv jiného organizovaného srazu karavanistů.


Video ze 45. Národního srazu